AB-I HAYAT

110 Dakika - 185 €

Hamam kullanımı

Hamamın tarihi Romalılara kadar uzanır. Vezüv  yanardağının patlamasından sonra küller altında kalan Pompeii şehrinde yapılan kazılar, Romalılar'ın kullandıkları hamamları ortaya çıkarmıştır. Bu hamamların yalnız temizlik için değil, zevk ve eğlence için de yapıldığı anlaşılmaktadır. Romalılarda sınıf  farkı olduğu için, hamamlarda kölelerle asillerin giriş kapıları ve yıkandıkları yerler ayrılmıştı.  

Bin yıldır temizliğin, şifanın aynı zamanda eğlencenin ve sosyal paylaşımın önemli bir temsilcisi olan hamam geleneği, Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı’nda günümüze uygun bir bakış açısıyla yeniden yorumlandı. Sultanlara hizmet vermiş olan bu tarihi hamam, suyun arındırıcı gücünü geçmişten bugüne uzanan eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunuyor.  

Geleneksel kese uygulaması

Türk Hamamı geleneğinde büyük önem taşıyan "kese" vücudun yoğun ter atmasının ardından temizlenmek ve arınmak için uygulanır. Kese derinin gözeneklerinde birikmiş olan toksik maddeleri çıkararak tıkanmış gözenekleri açar ve pürüzleri giderir.

Göbek taşında dinlendirici köpük, baş ve boyun masajı 

Tüm vücut köpük masajı, baş ve boyun masajı yapılır.

Hamamlarda çoğunlukla ortak kullanım alanının tam ortasında yer alan, mermerden yapılma düz platformlara göbek taşı adı verilir. Hamam ritüellerinin birçoğunda kullanılan bu platform, kullanışlı olmasının yanı sıra mimari bazı amaçlara da hizmet eder.

Erguvan özlü nemlendirici ve sıkılaştırıcı tüm vücut kil maskesi

İçerisinde herhangi bir yan etkiye sebep olabilecek kimyasal barındırmayan kil maskesi sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler için kozmetik ürünlerine kıyasla oldukça uygun ve etkili bir maskedir. 

Kil, yüzyıllardır sağlık ve güzellik kaynağı olarak kullanılan bir toprak çeşididir. İçeriğinde bulunan demir, alüminyum, magnezyum, kalsiyum, silisyum ve çinko gibi doğal mineraller sayesinde özellikle cilt üzerinde birçok faydası bulunur. Besin değerlerinin bu denli çeşitliliği kil maskesini birçok cilt probleminin çözümü için ideal kılar.

Masaj odasında erguvan yağı ile dinlendirici Aromaterapi Masajı

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan yağların kullanıldığı aromaterapi masajı rahatlatıcı, dinlendirici ve gevşetici bir özelliğe sahiptir. Temposu düşük ve hafif şiddetli hareketlerle uygulanan masaj, yağların özündeki bitkisel maddelerin vücutta rahatlama yaratmasını sağlar.

Masaj odasında yüz masajı ve maskesi

Uzmanlarımız tarafından yapılacak rahatlatıcı yüz masajı ve uygulanacak yüz maskesi ile yüzünüzün canlandığına tanık olabileceksiniz. 

Taze dilimlenmiş meyve ikramı

Sizin için özenle hazırlanmış, taze dilimlenmiş meyve ikramımız olacaktır. 

Özel giyinme odası kullanımı

Sizin için özel olarak ayrılmış giyinme odalarımızda giyinebilirsiniz.

Hoşçakal hediyesi

Sizi uğurlar iken bir hoşçakal hediyemiz olacak.


   
 
 
    SOSYAL MEDYADA TAKİPÇİMİZ OLUN!