Hamam Bölümleri

Ayasofya Hurrem Sultan Hamamı Bölümleri

Tarihi yarımadada, Sultanahmet Cami ve Ayasofya Müzesinin tam ortasında yer alan Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı; hamam, restoran ve kafe bölümleri ile üç dönümlük alana yayılmaktadır.

Soğukluk

Soğukluk bölümünde; VIP oda, özel oda ve 48 soyunma dolabı ile resepsiyon,  masaj odaları, teras katında dinlenme alanı, vitamin bar ve Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı için özel üretilmiş ürünlerin satıldığı butik bulunmaktadır.
Soyunmalık olarak da adlandırılan bu mekanda, hamam  sonrası  keyifli sohbetler yapılabileceği gibi 26 metrelik devasa kubbesinin altında huzur dolu zamanlar geçirilebilir. 

Ilıklık

Sıcaklık bölümünde terledikten sonra, kese servisinin yapıldığı alandır. Aynı bölümde orjinal Osmanlı taşları ile yapılmış tuvaletler ve Cehennemlik bölümü de bulunmaktadır

Sıcaklık

Göbek taşı, eyvanlar ve halvetlerden oluşan bu alan terlemek için idealdir. Günümüzün buhar odası olarak sayılabilecek halvetlerin ortam sıcaklığı 45 dereceye kadar ulaşmaktadır. Kendini Kanuni veya Hürrem gibi hissetmek isteyen misafirler için Sultan Eyvanlarının da bulunduğu sıcaklık bölümünde köpük masajı servisi sunulmaktadır.

 
   
 
 
    SOSYAL MEDYADA TAKİPÇİMİZ OLUN!