Restoran

MİHRİ RESTAURANT’TA “SULTANLARA LAYIK SOFRALAR” 

Mihri Restoran Dünya'nın eşsiz mimarlık şaheserlerinden biri olan Sultanahmet Camii ve Ayasofya Müzesi arasında  460 yıllık tarihi dokusu ile  Ayasofya’nın gizemli havasında, oldukça yoğun tarih bilgisi olan bir binada, Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı’nın bahçesinde misafirlerini ağırlıyor.

Bir zamanlar Hamam’ın ateşinin yandığı Külhan bölümüne konumlandırılmış mutfağından hayat bulan Mihri Restoran, Türk ve Akdeniz Mutfağının en seçkin örneklerini tarihle iç içe, yüzyıllık ağaçların gölgesinde muhteşem Ayasofya’ya bakarak tatma fırsatı sunuyor. Aslına sadık kalınarak büyük bir restorasyon sürecinin ardından kapılarını Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı’nın bahçesinde açan Mihri Restoran  sadece yemekleri ile değil tarihi manzaranın yanı başında kafe olarak da hizmet veren restoran, o atmosferden çıkmadan yorgunluk çayınızı yudumlamak için harika bir tercih. 

Yemeklere kendine özgü dokunuşları ve sunumlarıyla  ayrı bir lezzet katma konusunda gayet başarılı olan Mihri Restoran “sultanlara layık bir sofra” sloganı ile damak tadına önem verenleri Sultanahmet’e bekliyor.

Mihri Restoran münferit müşterilerden 300 kişilik gruplara kadar ağırlama kapasitesi ile  A La Carte Restoran ve kafe olarak hizmet vermektedir. 

 
   
 
 
    SOSYAL MEDYADA TAKİPÇİMİZ OLUN!